Чорнобиль.Трагедія.Пам'ять
26 квітня 1986 року, 37 років тому, сталася одна з найбільших в історії людства техногенних катастроф - Чорнобильська. Вибух на четвертому реакторі АЕС став трагедією для усього людства, наслідки якої ми відчуваємо досьогодні.
Вибух на четвертому енергоблоці стався 26 квітня 1986 року приблизно о 01:23. На цей момент у реакторі було близько 200 т урану. Внаслідок аварії було зруйновано обшивку, через відсутність захисної оболонки у повітря здійнялися 60 т радіоактивних речовин. Відразу після вибуху реактора радіонукліди були викинуті на максимальну висоту – до 10 км.
Пожежа на енергоблоці тривала 10 днів. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
Внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби загинули 30 співробітників АЕС. 8,5 мільйона жителів України, Білорусі, Росії отримали в найближчі після аварії дні значні дози опромінення.
2293 українських міст, селищ і сіл, населення яких складало понад 2,6 мільйона людей, виявилися забрудненими радіоактивними нуклідами.
Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії.
Сьогоднішній навчальний день в ОЗ "Ромоданівський ліцей" розпочався з інформаційної лінійки: " Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять..." Впродовж дня проходили години спілкування, перегляд відео, виховні заходи з проведенням хвилин мовчання на вшанування пам'яті ліквідаторів наслідків аварії на чорнобильській атомній електростанції.