Алгоритм дій у разі виявлення булінгу
Алгоритм дій педагогічного колективу
у разі виявлення ситуації булінгу
- Якщо педагог або будь-який інший працівник закладу став свідком булінгу то, незалежно від того, поскаржилась йому жертва чи ні, він повинен проінформувати про цей випадок керівництво закладу освіти.
- Якщо педагог або будь-який інший працівник закладу отримав усне або письмове звернення від дитини щодо жорстокого ставлення по відношенню до неї з боку однолітків, педагогів, або інших осіб, то він повинен повідомити про це керівництво закладу освіти.
- Отримавши таке звернення, директор закладу освіти повинен скликати комісію з розгляду випадку булінгу та окреслити подальші дії.
- До складу такої комісії можуть входити адміністрація закладу освіти, педагоги, психолог, представник від батьків.
- Якщо комісія кваліфікує випадок як булінг, а не одноразовий конфлікт, адміністрація закладу освіти повинна повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та службу у справах дітей РДА.
- У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждала сторона не згодна з цим висновком, то вона має право звернутися до органів Національної поліції України.
- Забезпечити психологічний супровід здобувачів освіти, які постраждали від булінгу, стали його свідками або вчинили цькування.